Sağlıklı ve kalıcı gülüşler için buradayız

Adres:

Meşrutiyet Caddesi. Kızılay/Ankara

All On 4/6 İmplant Fiyatları

All on 4/6 implant fiyatları; her hastamız için farklı olmaktadır. Detaylı muayene yapıldıktan sonra net bir fiyat belirlenebilmektedir. All on 4/6 implant fiyatları; implant sayısına, üst diş yapım malzemesine, diş sayısına, uygulanacak olan cerrahi işlemlere göre farklılık göstermektedir.

Klasik implant ameliyatları ile kıyaslandığında daha avantajlı olmaktadır. Ayrıca temizliği ve bakımı oldukça kolaydır. Sinüs yükseltme veya kemik ilavesi gibi işlemler gerekmeden uygulanabildiği için kısa süren, kolay bir tedavidir. Geçici protez ile tedaviye başlanmaktadır ve alışma döneminden sonra kalıcı proteze geçiş yapılmaktadır. Alt çenede 5 hafta, üst çenede 10 hafta içerisinde kalıcı implanta geçebilmek mümkün olabilmektedir.

All On 4/6 İmplant Tekniği Hangi Hastalara Uygulanır?

All on 4/6 implant tekniği yapılabilecek kişiler; bütün dişlerini kaybeden veya tüm dişleri çekilecek olan, ayrıca çenenin arka kısmında da kemik olmayan hastalarımız olmaktadır. Tek bir seansta hastalarımızın sağlıklı ve sabit dişlere kavuşabilmesi mümkün olmaktadır. Ayrıca bu işlemin uygulanmasına engel bir sistematik rahatsızlığının olmaması gerekmektedir.

All On 4/6 İmplant Tedavisi Nasıl Gerçekleştirilir?

All on 4/6 implant tedavisi kapsamında 4 veya 6 implant kullanılmaktadır. Geleneksel implant tedavilerinde kullanılan 8 implant kadar etki sağlayabiliyor olmasının nedeni ise; implantların konumlandırmasındandır. Ancak implantların yapıldığı madde olan titanyum ve vida mekanizması aynı olmaktadır.

Hastalarımızın çenelerinin ön kısmındaki kemiğin kalın olduğu kısma 2 adet ve çene kemiğinin arka kısmına da iki adet olmak üzere 4 adet implant yerleştirilmektedir. İmplant sayısı 6 da olabilmektedir. Ön kısma yerleştirilen implantların açıları 90 derecedir. Arka kısımdakilerin ise; 45 derecelik açıları olmaktadır.

İmplantlar ilgili bölgelere yerleştirildikten sonra üzerlerine köprü veya kuron yerleştirme işlemi yapılmaktadır. Sonrasında tedavi planlama aşamasında hastalarımızdan aldığımız ölçülere göre geçici protezler yapılmaktadır. Yaklaşık 3 ay sonra da kalıcı protezler takılmaktadır.

All on 4/6 implant işlemi lokal anestezi altında gerçekleştirilmektedir. Bu süreçte eğer hastalarımızın çekilmesi gereken dişleri var ise; dişleri çekildikten sonra implantlar konumlandırılmaktadır. Ancak dişin çekildiği bölgenin hijyeninin sağlanabiliyor olması gerekmektedir.

All On 4/6 İmplant İşlemi Ağrılı Bir İşlem Midir?

All on 4/6 implant tedavisinde acı hissi olmamaktadır. Lokal anestezi ile yapılmasının yanı sıra; hastalarımızın anksiyete veya korku gibi bir sebepleri olması durumunda, talep etmeleri halinde genel anestezi ile de yapılabilmektedir. Ancak anestezi etkisi geçtikten sonra az da olsa ağrı hissinin oluşabilmesi mümkündür. Böyle durumlar için hekimlerimiz hastalarımıza bir ağrı kesici vermektedirler. Söylenen periyotlarda ilaçların tüketilmesi durumunda herhangi bir sıkıntı ile karşılaşılmamaktadır.

All On 4/6 İmplant İşleminden Sonra Beslenme Nasıl Olmalıdır?

All on 4/6 implant tedavisi sonrası beslenme düzeni; hekimlerimizin tavsiye ettiği şekilde olmalıdır. Geçici protezin takıldığı ve dental implant ile kemiğin kaynaşmasının beklendiği 3 aylık süreçte, hekimlerimiz hastalarımıza bir diyet programı vermektedir ve bu programa uyulması gerekmektedir. Bu süreçte çok sert besinler tüketilmemelidir.

3 aylık sürecin sonunda hastalarımıza kalıcı diş protezleri takılmaktadır. Sonrasında ise beslenme düzenleri için herhangi bir diyet verilmemektedir. İstedikleri besini tüketmekte özgürdürler. Ancak implantlarını daha uzun süre kullanabilmeleri için tükettikleri besinlerde dikkatli olmaları önerilmektedir.

All On 4/6 İmplant Tedavisi Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

All on 4/6 implant işlemi sonrası için bilinmesi gerekenler aşağıda verilmiştir:

 • Operasyon geçirdikten sonraki 2 saat içerisinde herhangi bir besinin tüketilmemesi gerekmektedir. İlk 24 saat de aşırı sıcak veya soğuk besinler tüketilmemelidir.
 • İşlemden sonra pıhtılaşmanın olabilmesi ve kanamanın durması için tampon ile implant bölgesine baskı uygulanmalıdır. Yumuşak ve steril bir tampon seçilmelidir.
 • Ameliyattan sonraki 24 saatte tükürükte kan görülmesi muhtemeldir. Ancak bu süreçte tükürmemeye ve ağzı çalkalamamaya özen gösterilmesi tavsiye edilmektedir.
 • Operasyonun gerçekleştiği günün akşamında dişlerin fırçalanmaması ve gargara işleminin yapılmaması gerekmektedir.
 • Operasyonun üzerinden 36 saat geçtikten sonra günde iki kere olmak üzere gargara yapılabilmektedir. Gargara işleminden sonra yaklaşık 30 dakika herhangi bir besinin tüketilmemesi gerekmektedir.
 • İşlemden sonraki 24 saat içerisinde sigara veya alkol tüketimi olmamalıdır. Ayrıca tedavi ve iyileşme süreci tamamen bitene kadar sigaranın hiç kullanılmaması tavsiye edilmektedir.
 • Hekimlerimizin ağrı kesici veya antibiyotik tavsiye etmesi durumunda; ilgili belirtiler olduğunda ilaç kullanılmalıdır.
 • İşlemden sonraki günlerde implant bölgesinde kanama olur ise; steril bir tampon ile ilgili bölgeye baskı uygulanması yeterlidir.
 • İşlemden sonraki birkaç günde ilgili bölgede şişlik olması normal karşılanmalıdır. Ancak bu işliklerin belirgin olmaması için implant bölgesine buz uygulaması yapılması tavsiye edilmektedir.
 • Dikişsiz implant tedavisinde sonradan dikişlerin alınması için hekimlerimizin ziyaret edilmesine gerek olmamaktadır. Ancak kendiliğinden erimeyen dikişlerin olması durumunda; 5 veya 7 gün sonra dikişlerin alınması gerekmektedir.
 • İmplant ile ilgili herhangi bir problem oluşması durumunda, geç kalınmadan hekimlerimiz ile iletişime geçilmesi gerekmektedir.

All On 4/6 İmplantların Pozitif Yönleri Nelerdir?

All on 4/6 implantların artıları aşağıdaki gibidir:

 • Başarı yüzdesi yüksek olan bir tedavi yöntemi olmaktadır.
 • Eksik dişlerin yerine implant yapıldıktan sonra protez diş eklendiği için kemik kaybının önlenmesini sağlamaktadır.
 • Hem tedavi süresi hem de iyileşme süresi oldukça kısadır. Ayrıca bu sürede herhangi bir acı çekilmemektedir.
 • İmplant ve protez işlemi aynı gün ve seans içerisinde yapılabildiği için zaman sıkıntısı olan, başka şehirden gelen hastalarımız daha rahat tedavi görebilmektedirler.
 • Konuşma ve çiğneme fonksiyonları daha rahat olmaktadır.
 • Hareketli protez kullanırken zorlanan, bulantı reaksiyonu gösteren hastalarımız için rahatlatıcı olmaktadır.
 • Estetik bir görünüm sağladığı için hastalarımızın kendilerine olan özgüvenlerinin artmasını sağlamaktadır.
 • Kullanılan implant sayısı daha az olduğu için all on 4/6 implant fiyatları da daha uygun olmaktadır.

All On 4/6 İmplant Fiyatlarını Etkileyen Faktörler Nelerdir?

All on 4/6 implant ücretlerinin bağlı olduğu etkenler şu şekildedir:

 • İmplant işlemini gerçekleştirecek olan hekimimizin tecrübesi ve yetkinliği fiyatı etkilemektedir. Uzmanlık gerektiren bir işlem olmaktadır.
 • Kullanılan implant markası önemli olmaktadır. İlgili markanın implantları hastalarımızda kullanıldığında geçmiş yıllarda nasıl sonuçlar alındığına bakılmaktadır. Birinci, beşinci ve onuncu yıllarda implantın durumunun nasıl olduğu göz önünde bulundurulmaktadır.
 • Kullanılan implantı üreten markanın uyguladığı fiyat politikası ve dolayısı ile implantın maliyeti, fiyatı etkilemektedir. Bu durum da implantın genel kalitesi ile ilintili olmaktadır.
 • Kliniğimizin fiyat politikası da işlemin ücreti konusunda etkili olmaktadır.

2020 Yılında All On 4/6 İmplant Fiyatları Nasıldır?

2020’deki all on 4/6 implant ücretleri; oldukça değişken fiyatlara sahip olmaktadır. Ancak 2019 yılındaki implant fiyatları ile karşılaştırıldığında, fiyatların düşmüş olduğu görülmektedir. Günümüzde implant üretimi yapan markaların sayısı fazla olduğu için sektördeki rekabet oranı da fazla olmaktadır. Bu sebeple de all on 4/6 implant fiyatları birçok değişkene ve kliniğe göre değişebilmektedir.

All On 4/6 İmplant Fiyatları Pahalı Olan İmplantlar Hangileridir?

All on 4/6 implant ücretlerinin fazla olması; üretim yapan firmanın kalitesi ile de doğru orantılı olabilmektedir. Üretiminde ileri teknoloji kullanan, devamlılığı olan, servis ağı bulunan, kurumsal firmaların implant üretimleri daha maliyetli olmaktadır. Dolayısı ile de gerek AR-GE çalışmalarına, gerek implantın üretim sürecine ve bu süreçte görev alan çalışanlarına harcadıkları para da implant fiyatlarına yansımaktadır. Ancak firmaların üretimlerini kopyalayan firmalar, daha düşük ücretler ile implant satışı yapabilmektedirler.

Hem kaliteli hem de pahalı implantları olan ülkeler ise; Almanya, Amerika ve İsviçre olmaktadır. Üretimde ileri teknoloji kullanan firmalar olmaktadırlar. Ayrıca bu firmaların ürünlerinin ülkemize getirtilmesi sırasında ödenecek olan gümrük vergisi de all on 4/6 implantın fiyatını arttırmaktadır. Günümüzde Türkiye’de de kaliteli implant üretimi yapan firmalar bulunmaktadır.

Leave a Comment

(0 Yorum)

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.